دوره جامع عکاسی، کلاسی است که در آن شما تمامی موارد مربوط به عکاسی از نکات و موارد مبتدی تا تکنیک های پیشرفته عکاسی را یاد خواهید گرفت. شرکت در یک دوره جامع عکاسی این تضمین را به شما می دهد که اگر یک علاقه مند یا دانشجوی عکاسی هستید، بعد از فارغ التحصیلی شغلی مناسب در حوزه عکاسی پیدا خواهید کرد و اگر یک عکاس تازه کار هستید، می توانید کسب و کار عکاسی خود را ارتقاء دهید.

دوره جامع عکاسی

 

چرا باید در یک دوره جامع عکاسی شرکت کنیم؟

در حال حاضر عکاسی بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضاست، از وبلاگ نویسان گرفته تا برند های معتبر که برای انتشار محتوای دیجیتالی خود به عکس نیاز دارند. عکاسی یکی از هنرهایی است که در بازار دیجیتال رونق فراوانی دارد و فرصت های شغلی آن به صورت آنلاین و حضوری پرشمار است. شما با شرکت در یک دوره جامع عکاسی شانس خود را برای ورود به حوزه مشاغل عکاسی چند برابر می کنید، چرا که پس از شرکت در یک کلاس جامع عکاسی شما بر تمامی مفاهیم پایه و کاربردی هنر عکاسی به صورت اصولی تسلط خواهید یافت و با دید و دانش بسیار بهتری نسبت به شخصی که مهارت عکاسی را به صورت تجربی و بدون گذراندن دوره های آکادمیک یا تخصصی پشت سر گذاشته، وارد این عرصه می شوید. این نکته سبب ارجحیت و افزایش شانس شما برای فعالیت در مشاغل پر درآمد عکاسی خواهد بود.

 

انواع دوره جامع عکاسی

به طور کلی دو نوع دوره جامع عکاسی وجود دارد:

1- دوره جامع عکاسی حضوری 2- دوره جامع عکاسی آنلاین

در ادامه به شما خواهیم گفت که مزایای هرکدام از این دورهای جامع عکاسی چیست و شرکت در کدام دوره برای شما مناسب تر است.

 

دوره جامع عکاسی حضوری

کلاس های حضوری عکاسی برای افرادی که فرصت و وقت آزاد برای شرکت و حضور فیزیکی  درکلاس ها را دارند بسیار مفید می باشد. شاید برخی افراد بر این باور باشند که با شرکت در کلاس های آنلاین و با مطالعه و تمرین در منزل می توانند نکات ومفاهیم آموزشی را به خوبی فرا بگیرند، اما همیشه اینطور نیست. آمارها نشان داده که بازده یادگیری در یک دوره حضوری در برخی موارد تا 50 درصد بیشتر از بازده یادگیری در یک دوره آنلاین است.

دوره جامع عکاسی حضوری

مزایای شرکت در دوره جامع عکاسی حضوری

دسترسی به تجهیزات و امکانات

بیشتر مدارس و آموزشگاه های عکاسی دارای دوربین های با کلاس جهانی، رایانه ها و تجهیزات استودیویی هستند. هنگامی که شما در یک کلاس حضوری شرکت می کنید، می توانید به این تجهیزات دسترسی پیدا کرده و در نحوه استفاده از آنها تسلط پیدا کنید.

 

الگوبرداری برای آینده

یادگیری عکاسی در منزل می تواند خسته کننده باشد، اما وقتی در کلاس های حضوری شرکت می کنید با اساتیدی که در این صنعت موفق بوده اند ملاقات خواهید کرد و می توانید از آنها مفاهیم زیادی را بیاموزید و برای ادامه فعالیتان در این حرفه، از آنها الگو برداری کنید.

 

اخذ مدرک حرفه ای

یکی ازبزرگترین مزایای شرکت در یک دوره جامع عکاسی به صورت حضوری این است که شما در پایان دوره موفق به اخذ مدرکی حرفه ای و معتبر خواهید شد که در آینده می تواند علاوه بر تقویت رزومه شما سبب اعتبار بیشتر شما در بازار کار عکاسی گردد.

 

قرار گرفتن در معرض انواع سبک ها

شما هنگام شرکت در یک دوره عکاسی حضوری این امکان را دارید تا از نزدیک در معرض انواع سبک های عکاسی قرار بگیرید و با اشخاص و اساتیدی که در سبک های  مختلف عکاسی مانند عکاسی منظره، عکاسی خبری، عکاسی محصول، عکاسی پرتره و یا معماری تجربه کسب کرده اند از نزدیک ملاقات کرده و از تجربیات واقعی و عملی آنها درس بگیرید.

 

تعامل با افراد علاقه مند

شما هنگام شرکت در یک دوره حضوری عکاسی می توانید با خیل عظیمی از افراد علاقه مند به عکاسی و هنرجویان دیگر ارتباط برقرار کرده و با آنها به تبادل اطلاعات بپردازید که این امر سبب بهبود و تسریع فرآیند یادگیری شما خواهد شد.

 

آیا دوره جامع عکاسی حضوری برای من مناسب است؟

در وهله اول اگر شما در طول هفته حتی یک روز تایم آزاد برای شرکت در دوره حضوری عکاسی را دارید ما به شما توصیه می کنیم تا در کلاس های حضوری ما ثبت نام کنید، چرا که همانگونه که گفتیم بازدهی یادگیری به صورت حضوری به مراتب بالاتر از بازده یادگیری به صورت آنلاین و در منزل است. اما در نهایت باید گفت که شرکت در کلاس های حضوری مناسب افرادی است که علاوه بر تایم آزاد، علاقه مند به تعامل با افراد دیگر و آموزش در محیطی جمعی می باشند.

 

دوره جامع عکاسی آنلاین

افراد می توانند با شرکت در یک دوره آنلاین برای یادگیری عکاسی، طیف گسترده ای از نکات و موارد مفید را بیاموزند. یک دوره آنلاین عکاسی فرصت مناسبی است تا افرادی که فرصت حضور در کلاس های حضوری را ندارند، بتوانند به یادگیری نکات و مفاهیم عکاسی بپردازند.

دوره جامع عکاسی آنلاین

مزایای شرکت در دوره جامع عکاسی آنلاین

عدم محدودیت زمانی

بسیاری از افراد برای به دست آوردن دانش بیشتر در زمینه عکاسی مشتاق هستند، اما یکی از دلایلی که افراد از شرکت در کلاس های عکاسی خودداری می کنند، محدودیت زمانی یا مشغله های خانوادگی و زندگی شغلی است. شرکت در کلاس های آنلاین عکاسی می تواند برای این دسته از افراد مفید باشد چرا که هیچ محدودیت زمانی ندارد.

 

هزینه کمتر

بدون شک شرکت در یک دوره آنلاین عکاسی هزینه بسیار پایین تری در مقایسه با یک دوره حضوری دارد و برای افرادی که جنبه مالی این قضیه برایشان مهم است، می تواند مفید و مثمر ثمر باشد.

 

راحتی و آسایش

شما در طی یک آموزش آنلاین می توانید به راحتی روی کاناپه خانه خود دراز بکشید و به صورت آنلاین فایل های PDF یا ویدئوهای آموزش آنلاین عکاسی را مشاهده کنید و یا مفاهیم تئوری آن را در اوقات بیکاری تان مطالعه کنید. این شرایط در یک دوره حضوری وجود ندارد.

 

آیا دوره عکاسی آنلاین برای شما مناسب است؟

به طور کلی اگر فردی هستید که دارای محدودیت زمانی برای شرکت در کلاس های حضوری عکاسی هستید، ما به شما شرکت در دوره جامع عکاسی آنلاین آموزشگاه پیکسان را توصیه می کنیم. کلاس های آنلاین می تواند یک راه فوق العاده برای گرفتن یک مدرک معتبر عکاسی با هزینه و دردسر کمتر باشد.

 

اطلاعات دوره

تجهیزات مورد نیاز برای دوره

شما برای شرکت در یک کلاس عکاسی با هر نوع دوربینی می توانید حاضر شوید و مفاهیم پایه را بیاموزید. همه انواع دوربین ها می توانند در یک دوره جامع عکاسی مورد استفاده قرار گیرند. تئوری های ترکیب بندی، نورپردازی و سایر مفاهیم عکاسی نظر برای همه نوع و برند دوربین عکاسی یکسان است. یک دوربین DSLR جمع و جور می تواند گزینه مناسبی برای شما در یک کلاس عکاسی باشد. به جز یک دوربین عکاسی تنها چیزی که شما برای شرکت در کلاس های عکاسی ما نیاز دارید یک دفترچه و خودکار برای نت برداری از مفاهیم ارائه شده در کلاس توسط استاد است.

 

اساتید دوره

اساتید  کلاس های عکاسی ما از بهترین ومجرب ترین عکاسان کشور می باشند که علاوه بر دانش و تجربه بالا، مهارت لازم را جهت انتقال مفاهیم با فن بیان مناسب به هنرجویان دارا می باشند.

 

توضیحات دوره

در طی یک دوره جامع عکاسی شما ابتدا با مفاهیم پایه ای و سرفصل های مقدماتی آموزش عکاسی آشنا می شوید و حتی افرادی که قبل از شرکت در دوره هیچ زمینه ای از عکاسی نداشته اند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند. در این دوره شما تمامی اجزای دوربین و انواع لنزها را خواهید شناخت و با نحوه عملکرد هرکدام از آنها آشنا خواهید شد. پس از آموزش مفاهیم پایه و مقدماتی، به شما تمامی مفاهیم روز عکاسی دیجیتال و تکنیک های متنوع آن آموزش داده خواهد شد.

 

مخاطبین دوره

به طور کلی سه دسته از افراد می توانند در دوره جامع عکاسی ما شرکت نمایند:

 

خروجی دوره

در پایان دوره جامع عکاسی، یک فارغ التحصیل این توانایی را دارد تا در استودیوهای عکاسی  مشغول به کار شده و یا خودش به صورت آزاد اقدام به کارنموده یا آتلیه ای راه اندازی کند.

 

هزینه دوره جامع

هزینه ای که شما برای شرکت در یک دوره جامع عکاسی باید پرداخت کنید کاملا به نوع دوره که ممکن است حضوری یا آنلاین باشد بستگی دارد. دیگر عاملی که در هزینه یک دوره جامع عکاسی می تواند تاثیر گذار باشد، مدت زمان برگزاری دوره و تعداد جلسات آن است. در حال حاضر و به طور میانگین یک دوره حضوری و یک ماه و نیمه با برگزاری ده جلسه، مبلغی بین 600 تا 800 هزار تومان برای شما هزینه دارد.

 

مدت زمان دوره

مدت زمان یک کلاس عکاسی، بسته به نوع دوره ای که انتخاب می کنید می تواند متغیر و به صورت زیر باشد:

 

مدرک دوره

مدرکی که شما در انتهای دوره از آموزشگاه ما می گیرید، مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و اتحادیه عکاسی کشور است و دارای اعتبار برای ارائه جهت استخدام در هر شاخه ای از هنر عکاسی می باشد.

 

سرفصل های دوره جامع عکاسی

آنچه شما در طول دوره جامع عکاسی در آموزشگاه پیکسان یاد خواهید گرفت:

 

آموزش جامع عکاسی دیجیتال

پس از فراگیری اصول ابتدایی عکاسی و شناخت مفاهیم آن، نوبت به آموزش جامع عکاسی دیجیتال می رسد. آنچه در ادامه یاد خواهید گرفت:

 

دوره جامع عکاسی در تهران

آموزشگاه عکاسی پیکسان یکی از برجسته ترین آموزشگاه های عکاسی در تهران با بهترین اساتید و به کارگیری بهترین و به روز ترین متدهای آموزش عکاسی روز جهان، ارائه دهنده دوره جامع عکاسی در تهران با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در دو نوع حضوری و آنلاین، با ارائه مدرک معتبر و تاید شده سازمان فنی و حرفه ای و اتحادیه عکاسی کشور می باشد.

دوره عکاسی