خانه / آموزش های آتلیه داری / وام آتلیه عکاسی | شرایط اخذ وام برای آتلیه عکاسی

وام آتلیه عکاسی | شرایط اخذ وام برای آتلیه عکاسی

وام آتلیه عکاسی

وام آتلیه عکاسی یکی از دغدغه های هر عکاس تازه کاری است که قصد تاسیس آتلیه عکاسی را دارد. تهیه تجهیزات آتلیه عکاسی و تهیه لوازم مورد نیاز و انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی آتلیه عکاسی، مهمترین قسمت شروع تجارت عکاسی شما می باشد. چه شما قصد احداث یک آتلیه کودک را داشته باشید و چه یک آتلیه بارداری و یا حتی یک آموزشگاه عکاسی یا تلفیقی از همه این موارد، باید سرمایه لازم را برای تهیه تجهیزات لازم و انتخاب مکانی مناسب برای دایر کردن آتلیه خود داشته باشید. امروزه و با توجه به مشکلات اقتصادی و بالا بودن نرخ تورم، خیلی از از افراد به دنبال وام آتلیه عکاسی برای شروع تجارت عکاسی خود می باشند، در ادامه به بررسی موارد و فرصت های اخذ وام آتلیه عکاسی خواهیم پرداخت.

وام آتلیه عکاسی

 

شرایط اخذ وام برای آتلیه عکاسی

1

اگر شما دوره های آموزشی وزارت کار را پشت سر گذاشته باشید  و مدرک معتبری از سازمان فنی و حرفه ای داشته باشید، میتوانید برای گرفتن وام اقدام کنید. هرچند که ممکن است وام اعطایی با این شرایط دارای محدودیت هایی می باشد.

2

شما در قالب طرح های زود بازده میتوانید از نهادهای ذیربط درخواست وام برای راه اندازی آتلیه عکاسی خود داشته باشید، البته به شرطی که یک طرح مکتوب و اقتصادی برای ارائه داشته باشید.

3

شما می توانید به اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مراجعه و در صورت اینکه مجوز داشته باشید درخواست مساعدت کنید. اتحادیه معمولا تسهیلاتی را برای شما در نظر می گیرد، مثلا تجهیزات اولیه آتلیه را با قیمتی ارزان تر به شما ارائه می دهند و احتمال اینکه برای شما وامی در نظر بگیرند نیز وجود دارد.

4

شما میتوانید به عنوان کار آفرین و با ارائه لیستی به دفتر صندوق مهر رضا یا هر بانک دیگری که برای کارآفرینان تسهیلاتی را در نظر می گیرد، درخواست وام کنید. در این لیست باید شرح دقیقی از کارآفرینی خود را به همراه تعداد افرادی که در طرح شما صاحب شغل می شوند به طور دقیق ذکر شود. پس از بررسی گزارش شما، ممکن است نهاد مربوطه با درخواست اعطای وام به شما موافقت کند.

5

شما با ارائه مجوز آتلیه عکاسی خود، تنها وام خرید تجهیزات اولیه عکاسی را میتوانید دریافت کنید. به طور کلی در هر صورت با جواز آتلیه برای تاسیس وامی به شما اعطا نمی شود، چرا که ابتدا  باید آتلیه ای راه اندازی شده باشد و جواز گرفته باشد تا روی جواز آن بانک ها و نهادهای مرتبط به شما وامی را اختصاص دهند.

وام آتلیه عکاسی

 

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

عاشق نویسندگی و تولید محتوا؛ فعال در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا

همچنین ببینید

بهترین باغ های عکاسی

بهترین باغ های عکاسی در تهران، کرج و حومه | معرفی 6 باغ برای عکاسی

بهترین باغ های عکاسی در تهران، کرج و حومه باغ بریی عکاسی در تهران، کرج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.