خانه / آموزش های آتلیه داری / درآمد آتلیه عکاسی | میانگین درآمد عکاسان در سال 98 چقدر بود؟

درآمد آتلیه عکاسی | میانگین درآمد عکاسان در سال 98 چقدر بود؟

درآمد آتلیه عکاسی

درآمد آتلیه عکاسی نکته مهی است که هر عکاس قبل از شروع عکاسی به دنبال تحقیق درباره آن می باشد و خیلی از مبتدیان قبل از ایجاد یک آتلیه عکاسی سعی می کنند اطلاعاتی را درباره میزان درآمد آتلیه عکاسی به دست آورند. ما در این مقاله قصد داریم ابتدا میانگین درآمد عکاسان در سال 98 و عوامل موثر بر درآمد آتلیه عکاسی را مورد بررسی قرار داده و سپس به معرفی سبک های پردرآمد عکاسی و روش های افزایش در آمد یک آتلیه عکاسی بپردازیم و شما را با این راهکارها آشنا سازیم، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

درآمد آتلیه عکاسی

 

درآمد آتلیه عکاسی چقدر است؟

پاسخ به این سوال اندکی دشوار است اما بايد بدانید که درآمد یک آتلیه عکاسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به سبک، سابقه و نوع کار عکاس می تواند متفاوت باشد. چیزی که مسلم می باشد این است که اگر در شروع راه عکاسی هستید، باید بدانید که هزینه های راه اندازی یک آتلیه عکاسی بیشتر از هزینه های ساخت یک استودیوی عکاسی خانگی است. با ساخت آتلیه خانگی شما می توانید هزینه های مربوط به اجاره و یا خریداری مکان مربوط به آتلیه را به صفر برسانید و این قضیه می تواند بر در آمد آتلیه عکاسی شما تاثیر داشته باشد. به طور کلی درآمد آتلیه عکاسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه مقاله به بررسی این عوامل می پردازیم، قبل از آن بد نیست بدانید که در سالی که گذشت، میانگین درآمد عکاسان در آتلیه ها چقدر بوده است.

 

میانگین در آمد عکاسان در سال 98 چقدر بود؟

عکاسانی که در قسمت های مختلف در حوزه عکاسی مشغول به فعالیت می باشند با توجه به تخصص، سابقه کاری و سبک عکاسی که ارائه می دهند، حقوق و درآمد متفاوتی دارند. در جدیدترین بررسی انجام گرفته در اواخر سال 1398 توسط متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی ازلحاظ درآمد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. بر اساس این تحقیق، متوسط درآمد یک عکاس، ماهیانه حدود 2.800.000 تومان بوده است، این در شرایطی است که حداقل درآمد برای یک عکاس تازه کار، چیزی حدود 1.800.000 تومان در ماه و حداکثر درآمد برای یک عکاس حرفه ای، در حدود 5.400.000 تومان در ماه محاسبه شده است.

 

در آمد آتلیه عکاسی به چه عواملی بستگی دارد؟

همان گونه که گفتیم، عوامل مختلفی وجود دارد که میزان درآمد یک عکاس و آتلیه عکاسی را تعیین می کند. بیایید نگاهی به برخی از این عوامل بیاندازیم:

  • محل سکونت و برپایی آتلیه عکاسی
  • نوع و سبک عکاسی
  • سطح مهارت عکاس
  • امکانات و تجهیزات مورد استفاده
  • استراتژی های بازاریابی
  • زمان و تلاش اختصاص داده شده

 

کدام سبک عکاسی بیشترین درآمد را برای آتلیه عکاسی به همراه دارد؟

به طور کلی نمی توان گفت که یک سبک عکاسی از سبک دیگر برتر یا پولسازتر است و این کیفیت کار و مهارت شماست که تعیین کننده میزان درآمد آتلیه عکاسی شما خواهد بود، اما برخی از سبک های عکاسی هستند که قابلیت پولسازی و کسب درآمد بیشتری در آنها نهفته است، این سبک های عکاسی عبارتند از:

عکاس عروسی

 

8 روش برای افزایش درآمد آتلیه عکاسی

1- ایجاد وب سایت عکاسی

امروزه هر تجارتی بدون وب سایت تقریبا شبیه آخر هفته بدون تعطیلی می باشد! همه رستوران ها، هتل ها و باشگاه های ورزشی درجه یک و با کیفیت، یک وب سایت اینترنتی دارند. یک وب سایت عکاسی چیزی است که یک آتلیه برای بهبود هویت برند خود و جلب اعتماد و اعتبار نزد مشتریان به آن نیاز دارد. افزایش اعتبار و جلب اعتماد بیشتر مشتریان،  دقیقا همان چیزی است که سبب مراجعه بیشتر و کسب در آمد بیشتر شما می شود. پس ایجاد یک وب سایت عکاسی را برای  افزایش درآمد آتلیه عکاسی خود فراموش نکنید. وب سایتی که در بردارنده نمونه کارها و ارائه دهنده خدمات شماست.

 

2- آموزش عکاسی

عکاسی به علم، هنر و شیوه تهیه عکس و ثبت تصاویر در حالات و استایل های مختلف اشاره دارد. عکاسی یکی از مشهورترین اشکال هنری بوده و دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود فراگیری چنین هنرهایی برای دانشجویان و جوانان جذاب باشد. عکاسی به مردم می آموزد که از محیط و طبیعت نهایت استفاده را ببرند. از طریق عکاسی، افراد می توانند زیبایی ها و حتی ساده ترین برداشت های بصری از اطراف خود را به ثبت برسانند. از این رو آموزش عکاسی و ایجاد یک آموزشگاه عکاسی می تواند ایده ای پرسود برای شما باشد و خیل عظیمی از دوست داران هنر و عکاسی را به سمت شما بکشاند.  دریافت شهریه بابت ارائه آموزش های عکاسی به علاقه مندان و برگزاری کلاس های عکاسی در محیط آتلیه می تواند یکی از راه های موثر افزایش درآمد آتلیه عکاسی باشد.

آموزشگاه عکاسی

 

3- فروش نسخه های دیجیتالی یا چاپ شده

همه عاشق عکس های زیبا هستند. یکی از راه های افزایش درآمد آتلیه عکاسی آماده سازی انواع نسخه های دیجیتالی و یا چاپ شده از موضوعات مختلف و فروش این نسخه ها در وب سایت آتلیه و یا شبکه هایی اجتماعی به علاقه مندان است. این کار می تواند ایده ای پرسود برای یک آتلیه عکاسی باشد. همچنین شما می توانید برخی از تصاویر خود را به وب سایت های عکاسی معتبر که برای کارهای هنری شما ارزش قائل هستند، بفروشید.

 

4- ایجاد وبلاگ عکاسی

ایجاد یک وبلاگ عکاسی ابزاری مناسب برای افزایش درآمد آتلیه عکاسی شماست. ایجاد یک وبلاگ عکاسی این فرصت را به شما می دهد تا نشان دهید که چه کسی هستید، چرا عکاسی می کنید  و چه خدماتی را می توانید به مشتریان خود ارائه کنید. این قضیه به مشتریان انگیزه می دهد و باعث می شود تا به سمت شما جذب شوند. وبلاگ ها می توانند ارائه دهنده نمونه کارها و تم های عکاسی شما باشند. یک وبلاگ خوب باید مرتبا به روز شده و محتوای با کیفیت ارائه دهد. مزیت دیگر ایجاد یک وبلاگ عکاسی این است که وبلاگ ها یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر ارسالی مشتریان شما هستند. مردم عاشق دیدن عکس های خود در وبلاگ عکاسی شما هستند و سایت شما را با اعضای خانواده و دوستانشان به اشتراک می گذارند.

وبلاگ عکاسی

 

5- برگزاری کارگاه های عکاسی

کارگاه عکاسی مکانی است که هرکسی که علاقه مند به عکاسی باشد باید هر از چندگاهی از آن بازدید کند. به خصوص کارگاه هایی که توسط متخصصان عکاسی برگزار می شود. یک کارگاه عکاسی مکان بسیار خوبی برای مشاهده و یادگیری است. تجربه و دانشی که می توان از یک کارگاه خوب عکاسی به دست آورد، چیزی نیست که در هر جای دیگری بتوان آن را به دست آورد. برگزاری یک کارگاه آموزشی توسط شما در محیط آتلیه می تواند خیل عظیمی از علاقه مندان و فعالان حوزه عکاسی را به سمت شما جذب کند. این تعامل قطعا به نفع شماست و به بیشتر شناخته شدن شما کمک می کند و این شناخت بیشتر مساوی با درآمد بیشتر برای آتلیه شماست.

 

6- فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و پینترست می تواند سبب افزایش درآمد آتلیه عکاسی شما باشد به شرطی که راه استفاده از این بسترهای اجتماعی را به درستی بدانید. اولین چیزی که  استفاده و فعالیت در پینترست برای شما خواهد داشت، تفاوت کلی آن با اینستاگرام است. پینترست در واقع یک شبکه اجتماعی نیست. پینترست یک سایت نشانه گذاری اجتماعی است و یک تفاوت بزرگ با اینستاگرام دارد و آن این است که مردم معمولا از آن استفاده نمی کنند تا دوستان و مخاطبین خود را به روشی که در اینستاگرام انجام می دهند، دنبال کنند. مردم از پینترست برای الهام گرفتن و آشنایی با مدل ها و تم های گوناگون عکاسی استفاده می کنند. برای مثال شما می توانید انواع تم تولد آتلیه عکاسی یا انواع تم دندونی آتلیه خود را در این بستر اجتماعی به انتشار برسانید.

اینستاگرام و پینترست

 

7- عکاسی پرتره در فضای باز

عکاسی پرتره در فضای باز یکی از بهترین راهکارها برای افزایش درآمد آتلیه عکاسی شما می باشد. می توانید خودتان این کار را انجا دهید یا یک عکاس از آتلیه را مامور کنید که در اماکن عمومی شلوغ در بعضی از روزهای هفته در میان مردم حاضر شده و از آنها عکس پرتره بگیرد. این ایده می تواند مورد توجه مردم نیز واقع شده و برای شما نیز سودآور باشد.

 

8- برگزاری مسابقات عکاسی

واقعیت این است که بیشتر مسابقات عکاسی به یک موضوع یا سبک خاص نیاز دارند. ورود به این مسابقات برای مردم جذاب است چرا که سبب می شود آنها روی چالش ها و تکنیک های جدید عکاسی متمرکز شوند و این قضیه به بهبود توانایی های آنها کمک می کند. مزیت اصلی برگزاری مسابقات عکاسی، توسعه مهارتهای عکاسی بین عموم و علاقه مندان است. ایجاد مسابقات عکاسی در بستر رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام می تواند تعداد زیادی از علاقه مندان به حوزه عکاسی را به سمت شما بکشاند و این قضیه سبب بهبود هویت برند و اعتبار آتلیه شما شده و می تواند مشتریان جدید تر و بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

درآمد آتلیه عکاسی

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

عاشق نویسندگی و تولید محتوا؛ فعال در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا

همچنین ببینید

تجهیزات آتلیه عکاسی

تجهیزات آتلیه عکاسی | لوازم مورد نیاز آتلیه عکاسی

تجهیزات آتلیه عکاسی و تهیه لوازم مورد نیاز پس از انتخاب مکان مناسب برای راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.