خانه / وبلاگ عکاسی / عکاسی از زنان | راهنمای نهایی  و کامل سال 2020

عکاسی از زنان | راهنمای نهایی  و کامل سال 2020

عکاسی از زنان

عکاسی از زنان می تواند یک کار دشوار و دلهره آور باشد. شما به عنوان یک عکاس عروسی می توانید با زنان سر و کار داشته باشید، اما عکاسانی که در حوزه عکاسی مد و فشن و عکاسی پرتره فعالیت می کنند تقریبا به طور مداوم با زنان به عنوان مدل های عکاسی در تعامل هستند. حقیقت این است که اگر در سطحی بالا و حرفه ای از عکاسی فعالیت می کنید، باید بدانید که عکاسی از زنان به دلیل ظرافت هایی که در چهره و اندام آنها وجود دارد، می تواند کاری دشوار باشد و نیازمند رعایت اصول و نکات خاصی خواهد بود. برای تسلط بر این اصول، شرکت در یک کلاس عکاسی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این مقاله از آکادمی پیکسان ما نیز به بررسی تمامی نکات و موارد مربوط به عکاسی از زنان خواهیم پرداخت، پس این مقاله راهنما را از دست ندهید.

عکاسی از زنان

 

برنامه ریزی و مشاوره

اولین کاری که شما باید انجام دهید تا خود را برای عکاسی از یک زن آماده کنید ایجاد یک برنامه ریزی قوی است. این طرح باید شامل همه چیز باشد، از ایده پردازی گرفته تا تنظیمات روشنایی و آماده سازی کمد لباس. مشاوره قبل از عکاسی از زنان بسیار مهم است، به خصوص در مورد لباس هایی که قرار است یک زن در خلال عکاسی بپوشد باید خود او مشورت کنید. دانستن این موضوعات از قبل به شما کمک می کند تا نحوه نورپردازی خود را بهتر برنامه ریزی کنید تا بتوانید از یک زن به بهترین شکل ممکن عکس بگیرید. در مشاوره قبل از عکاسی همچنین می توانید با او در مورد مدل مو و آرایش  او نیز صحبت کنید، صحبت کردن و آگاهی از این موارد می تواند سبب بهبود فرآیند عکاسی از زنان شود.

 

نقش دست ها در عکاسی از زنان

توجه به دست ها یکی از جزئیاتی است که توسط بسیاری از عکاسان نادیده گرفته می شود. هنگام عکاسی از زنان به دست ها بسیار توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها طبیعی و سبک به نظر می رسند. کاری کنید دست ها با بدن ارتباط برقرار کنند و مانند یک شیء اضافی نباشد. دست ها می تواند یک دسته گل را نگه دارند، درون موها قرار بگیرند، جلوی بدن یا روی پاها قرار گرفته یا به آرامی صورت را لمس کنند.

مدل عکس زنانه

 

ارتفاع در عکاسی از زنان

ارتفاعی که در آن از یک زن عکاسی می کنید می تواند تاثیر چشمگیری در ظاهر و احساس یک عکس داشته باشد. هنگام عکاسی از زن ها معمولا باید از بالا از آنها عکس بگیرید. در انجام این کار باید به چند مورد توجه کنید. آنها باید به شما نگاه کنند، در نتیجه چشم ها بزرگتر و روشن تر به نظر می رسند، که سبب جذابیت بیشتر سوژه می شود. فقط مواظب ابروهای بالا انداخته و پیشانی های چروکیده باشید.

گاهی اوقات وقتی مردم به سمت بالا نگاه می کنند، نه تنها سر و چشم خود را بالا می برند بلکه ابروهایشان را بالا می برند. اگر متوجه این مسئله شده اید، فقط از او بخواهید ابروهای خود را شل کند، این کار به طور طبیعی سبب شل شدن پیشانی او می شود. نکته دوم این است که  از آنجا که چیزهایی که از دوربین دورتر هستند نسبت به مواردی که به دوربین نزدیکتر هستند، کوچکتر به نظر می رسند، در نتیجه بدن وی کوچکتر ظاهر می شود.

 

نورپردازی در عکس برداری از زنان

اگر در مورد اصول نورپردازی اطلاعات مناسبی دارید، می دانید که نور جهت دار سایه هایی را ایجاد می کند و این قضیه سبب برجسته شدن نقص های کوچک مانند جوش ها، زخم ها یا منافذ بزرگ به دلیل سایه های ناشی از نور می شود. بنابراین هنگام عکاسی از یک زن سعی کنید که استفاده از نور جهت دار را فراموش کنید! به طور کلی، نور نرم و مستقیم بیشتر برای عکاسی از زن ها مناسب است زیرا باعث کاهش ظهور خطوط ریز، چین و چروک و عیوب پوست می شود و لطافت پوست را در تصویر افزایش داده و به زیبایی طبیعی صورت می افزاید.

 

اهمیت سایه ها در عکاسی از یک زن

گاهی استفاده از سایه ها برای پنهان کردن قسمت هایی از پوست یا جلوگیری از توجه ناخواسته روی قسمت خاصی از بدن بسیار عالی است. اگر در حال عکاسی از زنی هستید که نسبت به اضافه وزن خود در ناحیه شکم آگاهی دارد، از دانش خود در نورپردازی استفاده کنید تا ناحیه شکم او را سایه بزنید. این کار باعث می شود تا قسمت های دیگر بدن او به زیبایی جلب توجه کند و کسی هم متوجه شکم او نیز نشود.

سایه ها در عکاسی از زنان

 

حالت های مختلف عکاسی از زنان

اگر زن ایستاده باشد:

 • دوربین را مستقیم مقابل او نگیرید و هرگز برای برجسته کردن اندام او تلاش نکنید. با زاویه دادن به دوربین، برجستگی های بدن او را با شیوه ای غیر مستقیم به تصویر بکشید.
 • از او بخواهید که تمام وزن خود را روی پای عقب خود بگذارد و پای جلو را نزدیک به پای عقب قرار داده و زانوی جلوی خود را خم کند. زانوی جلویی باید با زاویه بدن او نشانه گرفته شود نه به سمت دوربین.
 • از او بخواهید به دیواری تکیه دهد، دوربین را موازی با کمر او قرار دهید. این باعث می شود قسمت بالای بدن او به دوربین نزدیک شود و به طور خودکار قسمت پایینی بدن او را کوچک تر ببینیم.
 • روی صورت او زوم کنید و نمای بسته او را بگیرید.

 

نمونه هایی از عکس های ایستاده از زنان

 

استایل ایستاده عکس زن

 

استایل ایستاده عکس زن

 

عکس ایستاده از زن

 

عکاسی از زنان

 

عکاسی از زنان

 

اگر زن نشسته است:

 • از او بخواهید که کمی دور از دوربین در لبه صندلی بنشیند. از نشستن کامل او در صندلی خودداری کنید.
 • انحنای پاهای او را در نظر بگیرید. به طور معمول بهترین وضعیت برای پاها در هنگام نشستن این است که ساق پای جلویی (پای نزدیک به دوربین) درست کمی پایین تر از پای دیگر باشد.
 • از او بخواهید به صندلی تکیه داده و روی قسمت بالایی بدن او تمرکز کنید.
 • از او بخواهید که یک دستش را در حالت نشسته زیر چانه خود قرار دهد.
 • کلوزآپ او را بگیرید.

 

نمونه هایی از عکس های نشسته از زنان

 

استایل عکس زنان

 

استایل عکس زنان

 

استایل عکس زنان

 

استایل نشسته عکاسی از زنان

 

استایل نشسته عکاسی از زنان

 

اگر زن دراز کشیده است:

 • به او اجازه دهید پاهای خود را در زانو خم کند به طوری که پاهای او به سمت سقف قرار

گرفته باشد. فراموش نکنید که به پاهای او توجه کنید به انگشتان پا و ساق پا تا زانو.

 • در صورتی که دستش زیر چانه اش است و به یک سمت دراز کشیده از او بخواهید موهایش را روی صورتش بریزد.

 

نمونه هایی از عکس های دراز کشیده از زنان

 

عکاسی از زنان

 

عکاسی از زنان

 

عکس برداری از یک زن

 

عکاسی از زنان

 

عکاسی از زنان

 

چند نکته مهم در عکاسی از زنان

 • مطمئن شوید که قبل از عکاسی، زمان زیادی را برای آشنایی با مدل خود می گذرانید. صحبت کردن با یک زن، جلب اعتماد و اطمینان او بسیار مهم است.
 • عکاسی از زنان 90٪ روانشناسی و 10٪ تکنیک است. اگر یک زن به شما بگوید که از دندان ها، بینی، چشم هایش و یا قد و جثه خود راضی نیست، شما باید تمرکز را از روی این نقاط بردارید و روی نقاط قوت او تمرکز کنید.
 • لباس هایی با رنگ روشن می تواند سبب بهبود نورپردازی شود و سن سوژه را کمتر نشان دهد و رنگ های تیره می تواند متضاد عمل کند و سن سوژه را نیز بالاتر نشان دهد.
 • اگر سوژه شما اضافه وزن دارد و از این قضیه خوشحال نیست، سعی کنید از تمام طول بدن او عکاسی نکنید. سعی کنید روی بالا تنه و صورت او تمرکز کنید.

عکاسی از زنان

 

منبع:

www.improvephotography.com

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

عاشق نویسندگی و تولید محتوا؛ فعال در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا

همچنین ببینید

عکاسی از خودرو |  آموزش عکاسی خودرو با معرفی 10 نکته

عکاسی از خودرو عکاسی از خودرو می تواند یک نوع عکاسی تفریحی و یا نوعی …