خانه / وبلاگ عکاسی / عکاسی از محصولات با موبایل | 7 نکته مهم و کلیدی

عکاسی از محصولات با موبایل | 7 نکته مهم و کلیدی

عکاسی از محصولات با موبایل

عکاسی از محصولات با موبایل یکی از انواع عکاسی تبلیغاتی و عکاسی از محصول به حساب می آید. شرط اصلی یک عکاسی با کیفیت از محصولات به وسیله موبایل در وهله اول انتخاب و تهیه یک گوشی مناسب عکاسی می باشد. برای تسلط بر نحوه انجام عکاسی از محصولات با موبایل می توانید در یک کلاس عکاسی شرکت نمایید تا اصول عملی آن را فرا بگیرید. در این مقاله از آکادمی پیکسان قصد داریم به صورتی اجمالی به مهترین نکات عکاسی از محصولات با موبایل بپردازیم، پس این مقاله راهنما را از دست ندهید.

 

7 نکته مهم عکاسی از محصولات با موبایل

1- با نور طبیعی عکاسی کنید

اگر با تلفن های هوشمند عکاسی می کنید، احتمالا دسترسی به تجهیزات حرفه ای نورپردازی ندارید. خبر خوب این است که شما به آن احتیاج ندارید، چرا که عکاسی با نورپردازی طبیعی به شما نتایجی عالی را ارائه می دهد. شما باید از خورشید به عنوان یک منبع نور غیرمستقیم استفاده کنید، بنابراین بهترین مکان برای عکاسی از محصولات با موبایل نزدیک به یک پنجره است. توجه داشته باشید که شدت و رنگ نور خورشید تغییر می کند، بنابراین کمی وقت خود را برای ساماندهی صرف کنید تا بتوانید همه کارها را به طور موثری انجام دهید. برای جلوگیری از سایه های تند در تصویر محصول خود، از عکاسی در اوایل صبح یا هنگام غروب آفتاب خودداری کنید. اگر تصویر محصول شما بیش از حد روشن است، نور خورشید را با استفاده از یک ورق سفید روی آن پخش کنید.

عکاسی از محصولات با موبایل

 

2- از یک پس زمینه سفید استفاده کنید

عکاسی بر روی یک پس زمینه سفید می تواند نور سفید را بر روی محصول شما منعکس می کند تا عکسی زیبا و متناسب با آن داشته باشید. بهترین نوع تصویر زمینه سفید، یک پس زمینه سفید و یکپارچه است که از سطح عمودی به سطح افقی منتقل می شود. می توانید یک جعبه عکاسی حرفه ای بخرید. اندازه مناسب جعبه به اندازه محصولات شما بستگی دارد، زیرا جعبه باید از محصولات شما بزرگتر باشد و باید کل صفحه دوربین را پر کند. این امر کنترل و انعطاف پذیری زیادی را در مورد منابع نوری به شما می دهد. یک زمینه سفید با نورپردازی مناسب می تواند سبب بهبود عکاسی از محصولات شما با موبایل شود.

 

3- روشنایی را پر کنید

هنگامی که فضای عکسبرداری خود را تنظیم می کنید، پنجره یا منبع نور باید در سمت چپ یا راست محصول باشد و نه در پشت یا جلوی آن. این بدان معنی است که منبع نور شما از یک طرف به محصول ضربه می زند، بنابراین به چیزی نیاز دارید تا نور را به طرف دیگر منعکس کند. شما می توانید از یک چتر بازتابنده استفاده کنید یا به وسیله یک کاغد و لامپ،  نور را روی محصول پر کنید.

 

4- از مونوپاد استفاده کنید

اگرچه دستگاه های تلفن همراه می توانند عکس گرفتن از هر سوژه ای را در حین حرکت آسان کنند، اما هیچگاه روش آسانی برای اطمینان از سطح شات و متعادل بودن هنگام عکاسی با موبایل وجود نداشته است. بیشتر سه پایه های تلفن همراه تقریبا بزرگتر از دستگاه تلفن همراه شما هستند و می توانند به هر زاویه ای خم شوند. پس خرید سه پایه موبایل یا مونوپاد را برای تثبیت تصاویر خود فراموش نکنید.

عکاسی از محصولات با موبایل

 

5- استفاده از فلاش و زوم دیجیتال را فراموش کنید

سعی کنید حتی الامکان در استفاده از فلاش و زوم دیجیتال زیاده روی نکنید چرا که می تواند سبب افت کیفیت تصاویر محصول شما شود. فضای عکسبرداری شما باید به اندازه کافی بدون استفاده از فلاش، روشن و پرنور باشد. همچنین اگر می خواهید به محصول نزدیک شوید، از بزرگنمایی دیجیتال استفاده نکنید و سعی کنید خودتان به سوژه نزدیک تر شوید. رعایت این نکات می تواند کیفیت تصاویر شما را بهبود ببخشد.

 

6- از ویرایش بیش از حد تصاویر اجتناب کنید

تصاویر محصول باید به بیننده کمک کنند تا محصول را در ذهن خود تجسم کند، زیرا هیچ چیز با توانایی لمس جسمی و دیدن محصول قبل از خرید قابل مقایسه نمی باشد. شما باید محصول را به صورت دقیق و حرفه ای نشان دهید، بنابراین باید مطمئن شوید که بیش از اندازه عکس های خود را ویرایش نمی کنید. اگر نکاتی را که در بالا ذکر شد رعایت کرده اید، باید عکس های حرفه ای و خوبی را ثبت کرده باشید.

شما حتما باید تصاویر محصول خود را برش دهید تا محصول در مرکز تصویر باشد و 80 الی90٪ از کل تصویر را در بر بگیرد. اگر احساس می کنید که عکس اصلی شما کمی بیش از حد آبی یا زرد به نظر می رسد، می توانید دمای عکس خود را تنظیم کنید. استفاده از فیلترها را فراموش کنید و هرگز متن را بر روی تصاویر خود قرار ندهید.  رعایت هر یک از این موارد باعث می شود تصاویر محصول شما بسیار حرفه ای تر به نظر برسند.

 

7- تصاویر خود را با رایانه خود همگام کنید

از ذخیره تمام تصاویر خود در تلفن هوشمند خود خودداری کنید. در صورت انتقال تصاویر خود به رایانه و بارگذاری آنها از آنجا، ممکن است این مورد برای شما صدق نکند، اما اگر همه کارها را از طریق تلفن انجام داده اید، باید همیشه از نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر از iPhone برای عکاسی استفاده می کنید، می توانید همه چیز را به طور خودکار در iCloud همگام سازی کنید . اگر از تلفن Android استفاده می کنید، می توانید تصاویر خود را به صورت خودکار در حساب Google خود همگام کنید.

عکاسی از محصول

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

عاشق نویسندگی و تولید محتوا؛ فعال در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا

همچنین ببینید

عکاسی از خودرو |  آموزش عکاسی خودرو با معرفی 10 نکته

عکاسی از خودرو عکاسی از خودرو می تواند یک نوع عکاسی تفریحی و یا نوعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.