خانه / وبلاگ عکاسی / عکاسی از جواهرات | راهنمای نهایی و کامل سال 2020

عکاسی از جواهرات | راهنمای نهایی و کامل سال 2020

عکاسی از جواهرات

عکاسی از جواهرات یکی از زیرشاخه های عکاسی تبلیغاتی و انواع عکاسی محصول می باشد. این نوع عکاسی به دلیل تاثیر چشمگیری که در میزان فروش آنلاین جواهرات دارد، از اهمیت ویژه ای در میان عکاسان محصول برخوردار می باشد. برای فراگیری اصول این نوع عکاسی می توانید به یک آموزشگاه عکاسی مراجعه و در دورهای آن شرکت نمایید. در این مقاله از آکادمی پیکسان نیز به معرفی مهترین نکات برای بهبود عکاسی از جواهرات خواهیم پرداخت، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

عکاسی از جواهرات

 

9 نکته برای عکاسی از جواهرات

1- تمیز کردن جواهرات

اولین قدم برای گرفتن عکس های زیبا از جواهرات این است که اطمینان حاصل کنید که جواهرات تمیز و براق باشد. توجه داشته باشید چیزهایی که ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشود از نگاه لنز دوربین غافل نمی ماند. شما می توانید برای پاک کردن جواهرات از پارچه ای نرم و مرطوب و یا پنبه ای مرطوب استفاده نمایید و گرد و غبار روی آن را تمیز کنید.

 

2- استفاده از لنزهای ماکرو

مهمترین تجهیزات برای عکاسی از جواهرات یک لنز ماکرو می باشد. هنگام عکاسی از طلا یا بدلیجات در واقع سبک اصلی شما مشابه عکاسی ماکرو می باشد. هنگام عکاسی با دوربین های DSLR شما می توانید از لنزهای ماکرو سازگار با دوربین خود برای نمایش بهتر جواهرات استفاده کنید. یکی از مواردی که هنگام انتخاب لنز ماکرو باید به آن توجه کنید این است که انتخاب لنزی با فاصله کانونی کمتر می تواند به شما این امکان را بدهد تا از فاصله نزدیکتری عکاسی نموده و جزئیات مربوط به قطعات جواهرات را بهتر به تصویر بکشید.

 

3- استفاده از زمینه ساده

بهترین راه برای به نمایش در آوردن شکوه و جلال یک قطعه جواهرات و برجسته کردن آن، عکس گرفتن از آن به تنهایی و بدون هیچ مزاحمی است. به جای پیچیده کردن عکس با چند قطعه جواهر یا استفاده از زمینه ای شلوغ که احتمالا باعث حواس پرتی مخاطب می شود، سعی کنید از یک قطعه جواهر به تنهایی و در زمینه ای ساده عکاسی کنید. سعی کنید قطعه جواهرات را روی یک میز چوبی و در یک سطح روشن یا بازتابنده قرار دهید که بتوان به سادگی آن را بزرگنمایی کرد و تمرکز اصلی را روی آن افزایش داد.

استفاده از زمینه ساده

 

4- تثبیت دوربین

بهترین راه برای تثبیت دوربین و اطمینان از اینکه تصاویر شما به وضوح نمایش داده می شود، استفاده از یک سه پایه عکاسی و ترجیحا کلید شاتر از راه دور برای تثبیت دوربین و جلوگیری از لرزش آن است. این کار نه  تنها باعث می شود لرزش دوربین شما از بین برود، بلکه به شما کمک می کند تا سوژه شما به خوبی در معرض توجه قرار گرفته و تسلط بیشتری روی فوکوس آن و فرآیند اصلاح نور قبل از عکاسی داشته باشید.

 

5- فوکوس دقیق

هدف از فوکوس روی جواهرات هنگلم عکاسی، برجسته کردن زیبایی آنهاست. سعی کنید برای این کار گزینه فوکوس خودکار را در دوربین خود غیر فعال کنید و آن را در وضعیت دستی قرار دهید. قبل از پایان عکاسی، اطمینان حاصل کنید که عکس هایی که در آن تمام بخش های جواهرات را در کانون توجه خود دارید به بهترین شکل و بدون هیچگونه نویزی ثبت شده اند. فوکوس صحیح روی سوژه به شما این امکان را می دهد تا با هر قسمت از جواهرات خود چیز جدیدی را به مخاطب نشان دهید و او را بیش از پیش مجذوب جواهرات خود کنید.

 

6- تنظیم وایت بالانس

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام عکاسی از جواهرات می توانید انجام دهید، عدم آگاهی از تنظیمات وایت بالانس دوربین شماست. هنگام عکس برداری از طلا و بدلیجات، بسیار مهم است که از رنگ های صحیحی در پیش زمینه یا پس زمینه در تصاویر خود استفاده کنید. شما با تنظیم دستی تعادل رنگ سفید یا وایت بالانس دوربین، می توانید از بروز ناهماهنگی ها جلوگیری کنید تا جواهرات موجود در عکس های شما کاملا طبیعی به نظر برسند.

تنظیم وایت بالانس

 

7- نورپردازی مناسب

بسیاری از عکاسان توصیه می کنند که برای عکاسی از طلا یا بدلیجات از نور طبیعی استفاده کنید. البته برای اطمینان از کیفیت نورپردازی تصاویر می توانید از فلاش های دوربینی استفاده کنید تا یک تنظیم روشنایی کنترل شده تر را ایجاد کنید. مهم نیست از چه تجهیزاتی استفاده می کنید، مهم این است که شما قادر به ایجاد یک نورپردازی نرم روی سوژه باشید تا تمام سایه ها از بین برود. شما می توانید با بهره گیری بیشتر از منابع نوری موجود مانند رفلکتورها یا سافت باکس ها، فرآیند نورپردازی خود را بهبود ببخشید.

 

8- حذف بازتاب نور

سنگهای قیمتی و برخی از جواهرات معمولا خاصیت بازتابی دارند و سبب بازتاب نور می شوند، اتفاقی که می تواند کیفیت تصاویر شما را تحت تاثیر قرار دهد. از بین بردن بازتاب نور در تصاویر، فرآیندی است که با آزمون و خطا حل می شود. قرار دادن کاغذ در اطراف و در پایین لنز دوربین شما به از بین بردن بازتاب نور کمک می کند و نور بیشتری را به سمت سوژه هدایت می کند.

 

9- استفاده از رنگ های متضاد

برای ایجاد تصاویری قوی و جذاب هنگام عکاسی از جواهرات شما می توانید با قرار دادن جواهرات خود روی سطوح جالب و رنگی، رنگ های متضاد را به نمایش بگذارید. هنگامی که از رنگ های مکمل با قطعات جواهرات خود استفاده می کنید، نوع تصاویری را که می توانید به وجود آورید شاید کمی خسته کننده به نظر برسد. استفاده از یک رنگ متضاد که با رنگ جواهرشما در تضاد است، می تواند سبب جلب توجه بیشتر و افزایش تمرکز روی سوژه اصلی شما شود.

تضاد رنگ

 

منبع:

www.adorama.com

 

 

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

عاشق نویسندگی و تولید محتوا؛ فعال در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا

همچنین ببینید

عکاسی از خودرو |  آموزش عکاسی خودرو با معرفی 10 نکته

عکاسی از خودرو عکاسی از خودرو می تواند یک نوع عکاسی تفریحی و یا نوعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.